Красноградський педагогічний фаховий коледж

Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Красноградська МДПІ інформуєКрасноградська МДПІ інформує
27.08.13

Порядок реєстрації платником ПДВ.

Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюється статтями 180-183 розділу V Податкового кодексу та Положенням №1394.Статтями 181 та 182 розділу V Кодексу визначено вимоги, за яких особи можуть або зобов’язані зареєструватись як платники податку на додану вартість. Під обов’язкову реєстрацію як платника податку на додану вартість підпадає особа 9 крім особи, яка є платником єдиного податку), у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів / послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн.. ( без урахування податку на додану вартість).Особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, повинна подати до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням ( місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ (далі – Заява).Така Заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто загального обсягу оподатковуваних операцій понад 300 тис. грн. ( п.183ю1 та 183.2 ст. 183 розділу V Кодексу).Податкова звітність з податку на додану вартість подається до органу державної податкової служби особою, яка зареєстрована платником податку на додану вартість згідно з вимогами розділу V Кодексу ( п.10 розділу I Порядку № 1492).

Зарплата у «конверті» – тимчасова вигода.

Одним із пріоритетних напрямків роботи фахівців Красноградської ОДПІ є легалізація заробітної плати та протидія виплатам зарплати у «конвертах». Отримання такого заробітку у майбутнього негативно позначиться на пенсійних накопиченнях громадян, а відсутність запису в трудовій книжці вже сьогодні позбавляє працівників пенсійного стажу. Адже нарахування страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування проводиться роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. Слід зазначити, що для керівників та приватних підприємців передбачена відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків та порушення норм законодавства щодо нарахування і виплати заробітної плати. В Красноградській районній державній адміністрації проводяться засідання спільної комісії щодо розгляду стану справ із погашення заборгованості по заробітній платі, та легалізації робочих місць. Так, з початку року проведено 10 засідань, на яких було заслуховано 2 підприємства та 14 фізичних осіб – підприємців. За результатами проведених заходів додаткові надходження до бюджету склали понад 55 тисяч гривен. З метою легалізації заробітної плати найманих осіб та підвищення її рівня до законодавчо встановленого - заслуховано 6 юридичних осіб та 29 фізичних осіб –підприємців. Як результат: 4 суб’єкта господарювання підвищили рівень заробітної плати своїм працівникам, очікувані надходження склали майже 25 тисяч гривен податку на доходи з фізичних осіб. Красноградська ОДПІ звертається до роботодавців: не залишайте людей без соціальних гарантій.

Сума коштів, сплачена за періоди навчання наступного року, не включається до податкової знижки

 Окремі громадяни мають право на податкову знижку, тобто можуть повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого протягом 2012 року із заробітної плати.До податкової знижки можна включити, зокрема, суму коштів, сплачених протягом звітного податкового року платником податку на користь закладу освіти за навчання платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.Платник податку у звітному році сплатив ВУЗу суму коштів за навчальний рік. Водночас, частина семестрів у рамках такого навчального року припадає на один календарний рік, а частина – на наступний. У такому випадку сума коштів сплачена за періоди навчання наступного календарного року,  не включається до податкової знижки за звітний рік. Нагадаємо, податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України. Підстави для нарахування податкової знижки зазначаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня включно  наступного за звітним податкового року.Перелік витрат, що включаються до податкової знижки, а також  порядок нарахування податкової знижки  визначені у ст.166 ПКУ.

Для митного контролю вимагаються лише документи, передбачені Митним Кодексом

Красноградська ОДПІ звертає увагу, що на вимогу митниць Міндоходів для здійснення митного контролю особи, які переміщують товари та транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи здійснюють діяльність, контроль за якою покладено на митниці Міндоходів, мають надати необхідні документи та відомості встановлені Митним кодексом України. Такі документи та відомості, надаються митним органам в усній, письмовій та/або електронній формі. Відомості з офіційних документів, наданих для митного контролю та/або митного оформлення, не потребують додаткового підтвердження. На письмові запити митниць Міндоходів або з власної ініціативи правоохоронні органи, фінансові установи та інші контролюючі органи України можуть надавати митницям Міндоходів інформацію про наявні відомості, необхідні для здійснення митного контролю.З метою здійснення митного контролю вже після випуску товарів митні органи також мають право направляти письмові запити та отримувати документи, їх засвідчені копії або інформацію (у тому числі в електронній формі) від контролюючих органів. Така інформація може стосуватися переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, випуску товарів та їх використання на території України або за її межами.Всі документи та відомості, у тому числі в електронній формі, що надавалися митним органам декларантами або уповноваженими ними особами для здійснення митного контролю, зберігаються митним органам не менш як 1095 днів з дня завершення митних процедур.Відповідні норми прописано у статті 334 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI.

20.08.13

Чи може платник податків подати уточнюючу звітність до початку планової документальної перевірки?
Якщо платник податків отримав копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати проведення такої перевірки, то уточнюючі розрахунки він може подати до її початку.
Під час проведення документальних планових та позапланових перевірок платник не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.
Нагадаємо, про проведення документальної планової перевірки керівником органу Міндоходів приймається рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної планової перевірки платника надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки. Разом з копією наказу повинно бути письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Відповідна норма передбачена ст. 50 і 77 р. ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 -VI зі змінами та доповненнями.
Порядок звітування за нововідведеною земельною ділянкою
Суб’єкт господарювання, який протягом року отримав право власності (користування) на земельну ділянку, подає річну податкову декларацію або щомісячні декларації за типом «Звітна». Зазначені декларації подаються до  територіального органу Міндоходів України за місцезнаходженням земельної ділянки.
У випадку, якщо платник на поточний рік вже звітував за земельні ділянки, що перебувають у його власності (користуванні), а право власності на інші ділянки отримано протягом року, такий суб’єкт господарювання має подати нову звітну декларацію. Зробити це необхідно за місцезнаходженням таких земельних ділянок протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому виникло таке право.
Нагадуємо, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого подають територіальному органу Міндоходів України податкову декларацію на поточний рік. Декларація подається за місцезнаходженням земельної ділянки з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Порядок сплати плати за землю регулюється положеннями розділу XIII Податкового кодексу України.
Електронним ключем, виданим Міндоходів, можна звітуватись до Пенсійного фонду та органів статистики
Ключ електронного підпису, виданий Акредитованим центром сертифікації ключів Міністерства доходів і зборів, дає змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України, використовуючи безкоштовний он-лайн сервіс «iFinZvit».
Більш детальну інформацію про безкоштовний он-лайн сервіс «iFinZvit» можна переглянути у розділі «Програмне забезпечення» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД.
Красноградська ОДПІ нагадує, що стати власником безкоштовного посиленого сертифікату ключа електронного цифрового підпису можна звернувшись до Центру обслуговування платників податків Красноградської ОДПІ.
З січня наступного року запроваджено електронні перевірки
Згідно Перехідних положень Податкового кодексу, електронні перевірки запроваджуватимуть поетапно. З 1 січня 2014р. їх проводитимуть стосовно платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. З 1 січня 2015р. – щодо суб’єктів господарювання мікро-, малого та середнього бізнесу. І з 1 січня 2016р. – стосовно інших платників податків.
Для проведення електронної перевірки платник податків повинен подати до податкової інспекції заяву. Вона подається за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення електронної перевірки.
За результатами електронної перевірки складається довідка за підписом посадових осіб Міндоходів України, які проводили перевірку. Її вручають платнику податків для ознайомлення та підписання протягом п'яти робочих днів з дня вручення. У разі незгоди платника податків з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в довідці, він зобов'язаний підписати таку довідку, але має право подати свої заперечення. Вони є невід'ємною частиною такої довідки, разом з підписаним примірником.
Нагадуємо, змінами до Податкового кодексу України, внесеними у 2012 році, введено новий термін „електронна перевірка”. Електронна перевірка – це документальна невиїзна позапланова перевірка, що проводиться на підставі заяви, поданої платником податків з незначним ступенем ризику (визначеним відповідно до пункту 77.2 статті 77 Кодексу), до податкової інспекції, у якій він перебуває на податковому обліку.


12.08.03

Заповнення заяви про застосування спрощеної системи оподаткування
Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до територіального органу Міндоходів України відповідну заяву. У заяві зазначаються такі обов’язкові відомості:
- прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи — підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
- дані документа, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи — підприємця відповідно до закону;
- податкова адреса суб’єкта господарювання;
- місце провадження господарської діяльності;
- обрані фізичною особою — підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010;
- обрані суб’єктом господарювання група та ставка єдиного податку або зміна групи та ставки єдиного податку;
- кількість осіб, які одночасно перебувають з фізичною особою— підприємцем у трудових відносинах;
- дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.
Форма та порядок подання  заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, а також форма розрахунку доходу за попередній календарний рік затверджені наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 №1675.
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. При цьому подати заяву він має не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Перехід такого суб’єкта господарювання на спрощену систему оподаткування може відбутися за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду такого переходу, дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 гл. І розд. ХІV ПКУ.
Також до поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує переходу на спрощену систему оподаткування.
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування визначено ст.298 ПКУ.
Як надати пояснення до декларації, якщо звітуєте в електронній формі
Платники мають змогу подати податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку. У разі, якщо у них виникає необхідність подати разом з такою декларацією доповнення до неї, які складаються в довільній формі, не мають затвердженого формату (стандарту) електронного вигляду та вважаються невід’ємною частиною податкової декларації, вони можуть зробити це наступним чином.
 Пояснення, копії дозволів тощо, подаються до органів Міндоходів особисто або через уповноважену на це особу. Також, такі доповнення до декларації можна надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Крім того, таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.
Нагадаємо, податкова декларація подається за вибором платника, в один із таких способів:
а) особисто платником або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
При поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв’язку платник створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.
Відповідна норма визначена п.46.4 ст.46, п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями та Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженого наказом ДПА України від 10.04.08 №233.
Як оподатковуються земельні ділянки сільськогосподарських угідь?
Ставки податку за земельні ділянки сільськогосподарських угідь (незалежно від місцезнаходження) встановлені статті 272 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Зокрема, відповідно до пункту 272.1 статті 272 ПКУ ставки податку за один гектар сільськогосподарських угідь встановлюються у відсотках від їх нормативної грошової оцінки у таких розмірах:
- для ріллі, сіножатей та пасовищ - 0,1;
- для багаторічних насаджень - 0,03.
За сільськогосподарські угіддя, що надані в установленому порядку і використовуються за цільовим призначенням, у тому числі військовими сільськогосподарськими підприємствами, незалежно від того, до якої категорії земель вони віднесені, податок справляється за ставками, визначеними пунктом 272 .1 цієї статті (пункт 272.2 статті 272 ПКУ).
У громадян є п’ять місяців щоб звірити дані про свою жилплощу з інформацією органів Міндоходів
Відповідно до Закону України від 04.07.13 № 403-VІІ податок на нерухоме майно за поточний рік громадяни сплачуватимуть з 2014 року.
Таким чином фізичним особам надано час до 31 грудня 2013 року здійснити звірку даних за об’єктами житлової нерухомості та їх житловою площею  на основі документів про право власності. Для цього потрібно звернутися до районної ДПІ за місцем реєстрації.
Законом внесено суттєві зміни у порядок визначення бази оподаткування для нарахування податку на нерухоме майно.
Приклад: У громадянина у власності будинок житловою площею 200 кв.метрів та квартира - 90 кв.метрів. Тобто загальна житлова площа – 290 кв.метрів. При цьому законодавством передбачені пільги: на 120 кв.метрів для квартири та на 250 кв.метрів для будинку. Загальна пільга 120+250=370 кв.метрів. Таким чином зазначений громадянин у власності якого знаходиться будинок та квартира із житловою площею 290 кв.метрів (тобто менше пільгових 370 кв.метрів) не сплачуватиме податок зовсім.
У випадку коли громадянин виявить бажання повернути раніше сплачену суму податку, то це буде зроблено оперативно. При цьому він розповів, що ці суми можна буде враховувати для подальших розрахунків з бюджетом.


07.08.13

Щодо ведення Книги обліку доходів та витрат

Книгу обліку доходів ведуть платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість. Книгу обліку доходів і витрат ведуть платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість. Законодавством не передбачено ведення Книг окремо найманими працівниками фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку. У разі використання найманих працівників фізичні особи – підприємці у графі 2 Книг за підсумками робочого дня зазначають суму коштів, яку отримали наймані працівники протягом робочого дня. Тобто, незважаючи на використання найманих працівників, Книга заповнюються підприємцем самостійно, та зберігається безпосередньо у фізичної особи - платника єдиного податку.

Останній день надання звіту 1-ДФ – 9 серпня 2013 року

Красноградська МДПІ нагадує, що податковий розрахунок 1-ДФ подається окремо за кожний квартал протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. На всіх працівників, у тому числі і тих, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, подається податковий розрахунок єдиним документом.

Платники єдиного податку – юридичні особи повинні здійснювати розрахунки в грошовій формі

Юридичні особи мають можливість самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим Податковим кодексом України. Так до четвертої групи платників єдиного податку відносяться юридичні особи будь-якої організаційно – правової форми, у яких обсяг доходу за календарний рік не перевищує 5 млн.грн. та середньооблікова кількість працівників – не більше 50 осіб. Також юридичні особи можуть обрати шосту групу єдиного податку за умови що протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн. Крім того для знаходження на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності необхідно дотримуватися деяких додаткових умов. Зокрема, відповідно до п. 291.6 ст. 291 Податкового кодексу України платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій). Нагадуємо, бартерна (товарообмінна) операція - господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору (пп. 14.1.10 п. 14.1 ст. 14 ПКУ). Тобто юридичні особи - платники - єдиного податку не мають права здійснювати бартерні операції, в тому числі погашати заборгованість за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) іншим способом ніж грошовим.

Плата за землю: застосування строків давності

Статтею 18 Закону України «Про плату за землю» надавалася можливість залучити до сплати земельного податку платників, яких своєчасно не було залучено до сплати цього податку, не більш як за два попередні роки. Як цю норму відображено у Податковому кодексі? Строки давності та особливості їх застосування встановлено ст. 102 цього Кодексу. Контролюючий орган, крім випадків, встановлених п. 102.2 ст. 102 Податкового кодексу, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо таку податкову декларацію було подано пізніше, — за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається звільненим від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку. У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку. Крім того, п. 102.2 ст. 102 Податкового кодексу встановлено, що грошове зобов'язання може бути нараховано або провадження у справі про стягнення такого податку може бути розпочато без дотримання строку давності, якщо, зокрема, податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов'язання, не було подано.

 

30.07.13

Кількість видів діяльності, що зазначаються у свідоцтві платника єдиного податку, не обмежується

У свідоцтві платника єдиного податку зазначаються всі обрані фізичною особою — підприємцем першої та другої груп види діяльності. При цьому, кількість вказаних видів діяльності не обмежується. Красноградська МДПІ нагадує, що свідоцтво платника єдиного податку видається суб’єкту господарювання, який вирішив обрати або перейти на спрощену систему оподаткування. Для цього платник подає відповідну заяву до органу ДПС за місцем своєї реєстрації. У заяві зазначаються обрані фізичною особою — підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, які надалі зазначаються у свідоцтві платника єдиного податку. Водночас, у свідоцтві платника єдиного податку, що видається платникам третьої або п’ятої груп, види господарської діяльності не зазначаються. Порядок видачі, отримання та анулювання свідоцтва платника єдиного податку регулюється ст. 299 Податкового кодексу України.

Нові форми реєстраційних документів

З метою спрощення процедури отримання послуг електронного цифрового підпису від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі – АЦСК ІДД) запроваджено нові форми реєстраційних документів. Нові форми реєстраційних документів ви можете завантажити з офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД за адресоюhttp://www.acskidd.gov.ua.

Середній час митного оформлення однієї митної декларації при експорті становить 44 хв.

З початку року кількість електронних митних декларацій збільшилась більш ніж в 4 рази – на початок поточного року кількість оформлених електронних митних декларацій становила лише 20%. За перше півріччя 2013 року митницями Міндоходів було оформлено 1,5 млн. декларацій, з них 83% в електронному вигляді. При таких тенденціях середній час митного оформлення однієї митної декларації при експорті становить 44 хв., а імпортної – 1г. 42 хв. Впровадження електронного декларування є зручно процедурою для бізнесу, що сприяє прискоренню товарообігу, скороченню затрат часу і фінансових витрат підприємців на здійснення митних процедур.

Стратегія Міністерства доходів і зборів на 2013–2017 роки

Інтеграція податкової і митної служб відбулася в рекордні строки – шість місяців. За словами Міністра доходів і зборів О.Клименка, це абсолютний показник серед країн світу, де проходили подібні об’єднання. Стратегія, яка віднині стане дорожньою карткою кожного працівника відомства, складається із семи ключових блоків – стратегічних напрямів, які, у свою чергу, поділяються на стратегічні цілі, а цілі досягаються шляхом виконання певних ініціатив.

Стратегічні напрями розвитку Міністерства доходів і зборів:

1. Розвиток партнерських відносин з громадянами та бізнесом

2. Надання висоякісних сервісів громадянам та бізнесу, впровадження нових електронних сервісів та вдосконалення існуючих послуг

3. Сприяння розвитку міжнародної торгівлі, впровадження найкращих практик у світі митного регулювання

4. Здійснення контролю за повнотою сплати податків, зборів та митних платежів.
5.Впровадження ефективних методів протидії корупції

6. Побудова ефективної системи управління персоналом

7. Стратегічне управління організацією, постійне та безперервне вдосконалення операційної діяльності.

Період подання квартальної податкової звітності триває.

Останнім днем подання податкової декларації за II квартал поточного року є 9 серпня

2013 року. Останнім днем сплати суми податкового зобов’язання зазначеної у податковій декларації – 19 серпня.

Красноградська МДПІ нагадує, що платникам єдиного податку І та ІІ груп декларацію «єдинника» щоквартально подавати не потрібно, оскільки для І та ІІ групп встановлено річний термін подання звітності.. Але якщо у платників ІІ групи є наймані працівники, то не слід забувати про квартальну форму 1-ДФ. Термін її подання не змінився – 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу. За ІІ квартал до 9 серпня мають відзвітувати і платники єдиного податку ІІІ групи. Звертаємо увагу, що подання декларації засобами телекомунікаційного зв‘язку зберігає час платника податків, а відсутність необхідності надсилати паперову копію – дозволяє заощаджувати на канцелярських витратах. Захист інформації такого типу носіїв забезпечується використанням електронного цифрового підпису. Для створення комфортних умов платникам податків та митних платежів у Красноградському районі працює Акредитованій пункт сертифікації ключів, якій надає послуги щодо оформлення безоплатних електронних ключів. Пункт розташовано в приміщенні Красноградської МДПІ, ЦОПП, кабінет №5. Ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів Міністерства, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України, використовуючи безкоштовний он-лайн сервіс «iFinZvit»

Відповідальність за неподання електронної звітності з касових апаратів відстрочено

Президент України Віктор Янукович підписав Закон України №357 від 21 червня 2013 року, яким внесено зміни до терміну настання відповідальності за неподання електронної звітності по касових апаратах. Закон набрав чинності 4 липня.Згідно із законом, фінансова відповідальність настає не з 1 липня 2013 року, як було передбачено раніше, а з 1 січня 2014 року. До цього часу платників, які використовують касові апарати, не штрафуватимуть за неподання електронної звітності. Таким чином, у власників касових апаратів є ще півроку для переобладнання своєї касової техніки. Нагадаємо, що починаючи з 2013 року користувачі касової техніки повинні звітувати до органів Міндоходів в електронному вигляді. Саме для цього реєстратори розрахункових операцій мають бути оснащені електронними стрічками, на яких формуватимуться копії розрахункових документів і фіскальних звітів. Один раз на добу цей звіт автоматично передаватиметься до серверу обробки інформації Міністерства. 

Красноградська МДПІ нагадує платникам, що вони можуть або приєднати до існуючої касової техніки відповідні модеми для передачі даних, або придбати нову техніку. 

На сьогодні до системи зберігання і збору даних від РРО вже підключено понад 160 одиниць касової техніки, які щоденно передають контрольно-звітну інформацію в електронній формі. 

22.07.13

Чи може платник податків подати уточнюючу звітність до початку планової документальної перевірки?

Якщо платник податків отримав копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати проведення такої перевірки, то уточнюючі розрахунки він може подати до її початку.

Під час проведення документальних планових та позапланових перевірок платник не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.

Красноградська МДПІ нагадує, що про проведення документальної планової перевірки керівником органу Міндоходів приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної планової перевірки платника надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки. Разом з копією наказу повинно бути письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Відповідна норма передбачена ст. 50 і 77 р. ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 -VI зі змінами та доповненнями.

Терміни подання заяви у разі збігу зі святковим або вихідним днем

Новостворені суб`єкти господарювання, які протягом 10 днів з дня держреєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановлені для ІІІ-VI груп, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

У разі, якщо 10 день з дня такої реєстрації припадає на святковий або вихідний день, то термін подання зазначеної заяви для новостворених фізичних осіб-підприємців не продовжується. Тобто, останнім днем подання заяви буде день, що передує вихідному або святковому дню.

Красноградська МДПІ нагадує, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування регулюється положеннями ст. 298 Податкового кодексу України.

Компенсація єдиного соціального внеску — альтернатива дотації роботодавцям для працевлаштування безробітних

Донедавна роботодавець, створивши нове робоче місце, міг отримувати відшкодування витрат на оплату праці осіб, працевлаштованих за направленням служби зайнятості. 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України  "Про зайнятість населення", яким передбачене стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці,  шляхом виплати компенсації роботодавцю.

Так, роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і упродовж цього періоду щомісяця виплачував їм заробітну плату в розмірі не менше, ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження заробітної плати на рівні не меншому, ніж три мінімальні заробітні плати за кожну таку особу щомісяця за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених у бюджеті Пенсійного фонду України, компенсуються фактичні витрати у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

   Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки за направленням служби зайнятості  зареєстрованих безробітних з таких категорій громадян:

 ·діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

 ·особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

 ·молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;

 ·особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років;

 · інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";

 ·один з батьків або особа, яка їх замінює, і має на утриманні дітей віком до шести років; в

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів

Друзі сайту