Ідеалом виховання є гармонійно розвинена, високоосвічена, соціально активна й національно свідома людина, наділена глибокою громадянською відповідальністю, здоровими інтелектуально-творчими, фізичними, духовними якостями, родинними й патріотичними почуттями, працьовитістю, господарською кмітливістю, підприємливістю й ініціативою. Процес виховання у коледжі органічно поєднаний з процесом навчання студентської молоді, опануванням основами наук, багатством національної і світової культури.
У коледжі розроблена і діє чітка система виховної роботи, що реалізується через Педагогічну раду, Навчально-методичну раду, через відділення, циклові комісії, профспілковий комітет співробітників та студентів, академічні групи і органи студентського самоврядування - студентську раду. Їх діяльність спрямована на виховання високоосвічених спеціалістів з високою загальною, політичною, моральною, правовою, художньо-естетичною, фізичною, екологічною, професійною, соціально-психологічною культурою.
Виховна робота чітко планується.
Пріоритетними напрямками є:
-громадянсько-патріотичне виховання;
-морально-правове виховання;
-професійнеітрудове виховання;
-морально-етичне виховання;
-художньо-естетичне виховання;
-фізичне виховання;
-екологічне виховання;
-сімейно-родинне виховання;
-діяльність органів студентського самоврядування.
Відповідно до вищеназваних напрямків планується виховна робота на відділеннях, в академічних групах, у студентському гуртожитку.
Пріоритетними завданнями виховної роботи є:
-всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства;
-розвиток її талантів, розумових та фізичних здібностей;
-виховання моральних якостей;
-формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу громадян держави.
Для виконання цих завдань великої уваги надається плануванню і проведенню загальноколеджних виховних заходів. Своєю ефективністю відзначаються фестиваль художньої самодіяльності до Дня міста, КВК до Міжнародного Дня студентів, "Чарівниця коледжу", "Супкрмен коледжу ", спортивні свята: "Ігри патріотів", "Козацькі забави", Шевченківське свято, свято до Дня української писемності, літературно-музичні вечори, тощо.
На розвиток моральних якостей, почуття відповідальності, поваги до старших, а також творчих, організаторських здібностей, талантів студентів спрямовані тематично-концертні програми до Дня працівників освіти, Нового року, урочисте свято до 8 Березня, захід "Пам'ятаємо, шануємо, славимо" до Дня Перемоги.
Змістовна виховна робота проводиться у більшості академічних груп. Згідно з річним планом виховної роботи коледжу проводяться виховні заходи в групах. Форми роботи включають бесіди, диспути, "круглі столи", лекції, педагогічні, літературні читання, конференції, конкурси, змагання, розваги до свят, виставки, вечорниці, зустрічі,відвідування музеїв, екскурсії.
Особливо цікавими та незабутніми для студентів та викладачів є зустрічі та екскурсії, організовані працівниками музею міста та екскурсії до міст Харкова, Полтави, Дніпропетровська, Києва, Умані, Слов'яногірська, Львова, Луцька, Чернігова та інших пам'яток історії та архітектури.
З метою організації змістовного вільного (позааудиторного) часу студентів на базі коледжу організовано роботу гуртків:
- "Березіль",«Дивослово», «Атр-студія», розмовий клуб (англійська мова);
наукові гуртки:
- «Хімікус», «Етика і психологія сімейного життя»
-спортивних секцій з волейболу, баскетболу, настільного тенісу, атлетичної гімнастики.
Спортивно-оздоровча робота в навчальному закладі здійснюється відповідно до річного плану, який включає як внутрішньоколеджні заходи, спортивні свята, розваги і змагання, так і районні.
Студенти коледжу є постійними учасниками та переможцями районної спартакіади серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації м.Краснограда. Традиційним є проведення у вересні Дня фізичної культури та спорту, який включає різноманітні спортивні конкурси, змагання з шахів, футболу, естафети "Веселі старти", перетягування каната та інші силові вправи.
Студентське самоврядування в коледжі функціонує з метою забезпечення виконання студентами своїх обов'язків та захисту їх прав і сприяє гармонійному розвитку особистості студента, формуванню в нього навичок майбутнього керівника, організатора і сумлінного виконавця, вихованню творчої соціально активної особистості, здатної до саморозвитку та самореалізації. Студентське самоврядування створює сприятливі умови для організації різноманітної діяльності студентської молоді, простір для соціальної активності, навчає молодь жити в складних умовах соціуму, що постійно змінюється.
Діяльність органів студентського самоврядування в коледжі спрямована на вдосконалення навчально-виховного процесу, формування дисципліни, почуття відповідальності за доручену справу, виховання високої культури та духовності студентів.
Виконавчим органом студентського самоврядування є студентська рада, яка бере активну участь у підготовці різноманітних заходів, вивчає та аналізує стан успішності, відвідування занять, залучає студентів до трудової діяльності.
Щороку в Міжнародний день студента проходить день студентського самоврядування, під час якого студенти виступають в ролі адміністрації коледжу, викладачів, керівників груп, проводять уроки, виховні години, конкурси, відвідують уроки тощо.
З метою стимулювання та заохочення старанного відношення до навчання, зразкової поведінки студентів, активізації їх участі в громадському житті, в коледжі проводиться конкурс "Краща група коледжу", в гуртожитку "Краща кімната гуртожитку".
За успіхи у навчанні, зразкову поведінку, активну участь у громадському житті коледжу студенти отримують моральні та матеріальні винагороди, право сфотографуватися біля Прапора коледжу.
Уже багато років у коледжі проводиться змагання по дотриманню зразкового порядку на закріплених за групами ділянках. Прибирання території здійснюється постійно кожною групою, а підсумки підводяться за весняний та осінній періоди.
Наш коледж виконує одне із важливих соціальних замовлень держави - формує інтелектуальний потенціал, забезпечує потреби країни у фахівцях, здатних засвоїти і творчо опрацювати світовий досвід. Виходячи із специфіки основного завдання, коледжне життя неможливо обмежити стінами одного навчального закладу. Прагнення розвивати і вдосконалювати себе сприяє розширенню кола спілкування. Однією із форм такої роботи є преш за все спільна діяльність сім'ї і коледжу. У останні роки робота з сім'єю урізноманітнилась.
Багато років коледж працює у тісному контакті з Красноградським районним Центром у справах сім'ї, дітей та молоді Красноградської райдержадміністрації, а разом з ним - із Молодіжним центром міста, Районним центром позашкільної освіти, Красноградським центром зайнятості. Широка і багатопланова співпраця включає питання профорієнтації, залучення студентів коледжу до участі в різноманітній громадській і виховній роботі серед молоді району, а саме :
-акції "Допоможемо дітям", "Від серця до серця", "Світ без насильства", "Запалимо свічку пам'яті", "Знати, щоб жити!", які проведені на базі коледжу;
-спільні вечори відпочинку на базі Молодіжного центру міста до Дня міста, Дня студента, новорічних свят, Дня закоханих, весняних свят;
-залучення студентів до проведення літньої оздоровчої роботи в таборах різного типу не тільки в Харківській, але й Одеській та Херсонській областях;
-гуманітарна допомога багатодітним та малозабезпеченим сім'ям.
З метою пропаганди здорового способу життя серед студентства підтримуються постійні зв'язки з правоохоронними органами, охорони здоров'я в рамках проведення зустрічей, диспутів, індивідуальних бесід, тощо.
Міцні зв'язки установлені з Красноградським центром соціально-психологічної реабілітації. Студенти коледжу з метою допомоги працівникам на базі центру проходять різні види педагогічної практики, а студентський загін волонтерів "Прометей" надає шефську допомогу у вигляді оформлення дидактичного матеріалу і наочності, подарунків, збору іграшок і одягу для дітей, проведення для них інсценованих казок, ранків, тощо.
І надалі коледж буде спрямовувати виховну роботу на підготовку високоякісного спеціаліста, фаховий рівень якого відповідає сучасним вимогам, та формування у студентів високоморальних рис, духовностіі, розвиток загальнолюдських якостей, почуття патріотизму, толерантності, вихованості, поваги до старших, культури поведінки і спілкування.