Красноградський педагогічний фаховий коледж

Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Виховна робота

Ідеалом виховання є гармонійно розвинена, високоосвічена, соціально активна й національно свідома людина, наділена глибокою громадянською відповідальністю, здоровими інтелектуально-творчими, фізичними, духовними якостями, родинними й патріотичними почуттями, працьовитістю, господарською кмітливістю, підприємливістю й ініціативою. Процес виховання у коледжі органічно поєднаний з процесом навчання студентської молоді, опануванням основами наук, багатством національної і світової культури.

У коледжі розроблена і діє чітка система виховної роботи, що реалізується через Педагогічну раду, Навчально-методичну раду, через відділення, циклові комісії, профспілковий комітет співробітників та студентів, академічні групи і органи студентського самоврядування - студентську раду. Їх діяльність спрямована на виховання високоосвічених спеціалістів з високою загальною, політичною, моральною, правовою, художньо-естетичною, фізичною, екологічною, професійною, соціально-психологічною культурою.

Виховна робота чітко планується.

Пріоритетними напрямками  є:

- громадянсько-патріотичне виховання;

- морально-правове виховання;

- професійне і трудове виховання;

- морально-етичне виховання;

- художньо-естетичне виховання;

- фізичне виховання;

- екологічне виховання;

- сімейно-родинне виховання;

- діяльність органів студентського самоврядування.

Відповідно до вищеназваних напрямків планується виховна робота на відділеннях, в академічних групах, у студентському гуртожитку.         

Пріоритетними завданнями виховної роботи є:          

- всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства;

- розвиток її талантів, розумових та фізичних здібностей;

- виховання моральних якостей;

 

- формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу громадян держави.
 Для виконання цих завдань великої уваги надається плануванню і проведенню загальноколеджних виховних заходів. Своєю ефективністю відзначаються фестиваль художньої самодіяльності до Дня міста, КВК до Міжнародного Дня студентів, "Чарівниця коледжу", "Супкрмен коледжу ", спортивні свята: "Ігри патріотів", "Козацькі забави", Шевченківське свято, свято до Дня української писемності, літературно-музичні вечори, тощо.  
 
        

На розвиток моральних якостей, почуття відповідальності, поваги до старших, а також творчих, організаторських здібностей, талантів студентів спрямовані  тематично-концертні програми до Дня працівників освіти,  Нового року, урочисте свято до 8 Березня, захід "Пам'ятаємо, шануємо, славимо" до Дня Перемоги.

Змістовна виховна робота проводиться у більшості академічних груп. Згідно з  річним планом  виховної роботи коледжу  проводяться виховні заходи в групах. Форми роботи включають бесіди, диспути, "круглі столи", лекції, педагогічні, літературні читання, конференції, конкурси, змагання, розваги до свят, виставки, вечорниці, зустрічі,  відвідування музеїв, екскурсії. 

Особливо цікавими та незабутніми для студентів та викладачів є зустрічі та екскурсії, організовані працівниками музею міста та екскурсії до міст Харкова, Полтави, Дніпропетровська, Києва, Умані, Слов'яногірська, Львова, Луцька, Чернігова та інших пам'яток історії та архітектури.

 

З метою організації змістовного вільного (позааудиторного) часу студентів  на базі коледжу організовано роботу гуртків:      

- "Березіль",«Дивослово», «Атр-студія», розмовий клуб (англійська мова); 

наукові гуртки:

- «Хімікус», «Етика і психологія сімейного життя»

 

- спортивних секцій з волейболу, баскетболу, настільного тенісу, атлетичної гімнастики.
Спортивно-оздоровча робота в навчальному закладі здійснюється відповідно до річного плану, який включає як внутрішньоколеджні заходи, спортивні свята, розваги і змагання, так і районні.
 

 

            Студенти коледжу є постійними учасниками та переможцями районної спартакіади серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації м.Краснограда. Традиційним є проведення у вересні Дня фізичної культури та спорту, який включає різноманітні спортивні конкурси, змагання з шахів, футболу, естафети "Веселі старти", перетягування каната та інші силові вправи. 

Студентське самоврядування в коледжі функціонує з метою забезпечення виконання студентами своїх обов'язків та захисту їх прав і сприяє гармонійному розвитку особистості студента, формуванню в нього навичок майбутнього керівника, організатора і сумлінного виконавця, вихованню творчої соціально активної особистості, здатної до саморозвитку та самореалізації. Студентське самоврядування створює сприятливі умови для організації різноманітної діяльності студентської молоді, простір для соціальної активності, навчає молодь жити в складних умовах соціуму, що постійно змінюється.

Діяльність органів студентського самоврядування в коледжі спрямована на вдосконалення навчально-виховного процесу, формування дисципліни, почуття відповідальності за доручену справу, виховання високої культури та духовності студентів.

Виконавчим органом студентського самоврядування є студентська рада, яка бере активну участь у підготовці різноманітних заходів, вивчає та аналізує стан успішності, відвідування занять, залучає студентів до трудової діяльності.

Щороку в Міжнародний день студента проходить день студентського самоврядування, під час якого студенти виступають в ролі адміністрації коледжу, викладачів,  керівників груп, проводять уроки, виховні години, конкурси, відвідують уроки тощо.

З метою стимулювання та заохочення старанного відношення до навчання, зразкової поведінки студентів, активізації їх участі в громадському житті, в коледжі проводиться конкурс "Краща група коледжу", в гуртожитку "Краща кімната гуртожитку".

За успіхи у навчанні, зразкову поведінку, активну участь у громадському житті коледжу студенти отримують моральні та матеріальні винагороди, право сфотографуватися біля Прапора коледжу.

Уже багато років у коледжі проводиться змагання по дотриманню зразкового порядку на закріплених за групами ділянках. Прибирання території здійснюється постійно кожною групою, а підсумки підводяться за весняний та осінній періоди.

Наш коледж виконує одне із важливих соціальних замовлень держави - формує інтелектуальний потенціал, забезпечує потреби країни у фахівцях, здатних засвоїти і творчо опрацювати світовий досвід. Виходячи із специфіки основного завдання, коледжне життя неможливо обмежити стінами одного навчального закладу. Прагнення розвивати і вдосконалювати себе сприяє розширенню кола спілкування. Однією із форм такої роботи є преш за все спільна діяльність сім'ї і коледжу. У останні роки робота з сім'єю урізноманітнилась.

 
 

Багато років коледж працює у тісному контакті з Красноградським районним Центром у справах сім'ї, дітей та молоді Красноградської райдержадміністрації, а разом з ним - із Молодіжним центром міста, Районним центром позашкільної освіти, Красноградським центром зайнятості. Широка і багатопланова співпраця включає питання профорієнтації, залучення студентів  коледжу до участі в різноманітній громадській і виховній роботі серед молоді району, а саме :

- акції "Допоможемо дітям", "Від серця до серця", "Світ без насильства", "Запалимо свічку пам'яті", "Знати, щоб жити!", які проведені на базі коледжу;

- конкурси інтелектуальних ігор "Що? Де? Коли?", шоу-конкурси "Майданс", "Чарівниця Красноградщини", "Великоднє диво";

           

- районні конкурси молодих письменників "Молода Слобожанщина", юних виконавців "Осінні мелодії", "Весняні дзвіночки";

- диспути:"Професійна кар'єра молоді", "Освіта протягом життя";

- зустрічі молоді Красноградщини з воїнами - інтернаціоналістами, з ліквідаторами аварії на ЧАЕС, з ветеранами Великої Вітчизняної війни  

-  "Спадкоємці великої Перемоги", до дня визволення Краснограда та ін.;

- районні конкурси плакатів "Спасибі - Ні!", "Смійся, студенте!", виставки декоративно-прикладного мистецтва;

- спільні вечори відпочинку на базі Молодіжного центру міста до Дня міста, Дня студента, новорічних свят, Дня закоханих, весняних свят;

- залучення студентів до проведення літньої оздоровчої роботи в таборах різного типу не тільки в Харківській, але й Одеській та Херсонській областях;

- гуманітарна допомога багатодітним та малозабезпеченим сім'ям.

         

 

      З метою пропаганди здорового способу життя серед студентства підтримуються постійні зв'язки з правоохоронними органами, охорони здоров'я в рамках проведення зустрічей, диспутів, індивідуальних бесід, тощо.

Міцні зв'язки установлені з Красноградським центром соціально-психологічної реабілітації. Студенти коледжу з метою допомоги працівникам на базі центру проходять різні види педагогічної практики, а студентський загін волонтерів "Прометей" надає шефську допомогу у вигляді оформлення дидактичного матеріалу і наочності, подарунків, збору іграшок і одягу для дітей, проведення для них інсценованих казок, ранків, тощо.
 І надалі коледж буде спрямовувати виховну роботу на підготовку високоякісного спеціаліста, фаховий рівень якого відповідає сучасним вимогам, та формування у студентів високоморальних рис, духовностіі, розвиток загальнолюдських якостей, почуття патріотизму, толерантності, вихованості, поваги до старших, культури поведінки і спілкування.

 

 

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів

Друзі сайту